همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) مراسم رسمی کلنگ زنی مجموعه مرکز بهداشت محله ولدان با حضور جمعی از مسولان محترم  از جمله معاون دانشگاه اصفهان و هیئت همراه ،آقایان دکتر سهرابی ریاست محترم مرکز بهداشت اصفهان و آقای دکتر شیرانی  و هیئت همراه از این مرکز ، شهردار محترم منطقه دو اصفهان آقای مهندس جعفری و معاونین محترم ، اعضای محترم شورای شهر اصفهان آقایان دکتر صادقیان و دکتر زادهوش و جمعی از اهالی محله ولدان و همیاران برگزار شد .  لازم به ذکر است با توجه به مناسبت این روز با میلاد امام حسن مجتبی(ع) آقای ابوالقاسم اسکندری یکی از اعضای همیاران پیشنهاد کردند تا نام این مرکز بهداشتی به نام مبارک امام حسن مجتبی (ع) مزین شود.

وب سایت خبری ولدان از طرف همیاران  ضمن تشکر از همه مسوولان محترم که جهت این امر مهم  همکاری لازم را کردند تا گوشه ای از محرومیت این محله و منطقه برطرف گردد امیدوار است این همکاری ها هر چه بیشتر ، در جهت خدمت به مردم که همان رضای خالق یکتاست ادامه داشته باشد .

جهت مشاهده تصاویر این مراسم لطفا اینجا کلیک کنید

گزارش کامل در ادامه مطلب

خدمات رسانی بهداشتی طرح تحول نظام سلامت در حاشیه کلانشهر اصفهان آغاز شد

 این خدمات در قالب بهره برداری از پایگاه سلامت جامعه دستگرد ( شامل پایگاههای سلامت شفق، گلزار و قائمیه ) ، مرکز سلامت جامعه آزادگان ( شامل پایگاههای سلامت همت آباد، شهید کشوری و دنارت) و بازسازی و تعمیرات اساسی مرکز سلامت جامعه ملک شهر ( شامل پایگاههای سلامت شماره یک ملک شهر، نگین و ناصرخسرو) ارائه می شود.
اعتبارات هزینه شده برای مراکز زیر پوشش مرکز سلامت جامعه ملک شهر یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال بوده است.
همچنین امروز کلنگ آغاز عملیات اجرایی چهار مرکز بهداشتی و سلامت در حاشیه غرب کلانشهر اصفهان به زمین زده شد.
مرکز سلامت ولدان با زیربنای ۴۸۰ متر مربع با هزینه پنج میلیارد ریال، مرکز سلامت آزادان با زیربنای ۴۷۴ متر مربع و هزینه پنج میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال، مرکز سلامت جامعه بیت المقدس با زیربنای ۴۸۰ متر مربع و هزینه پنج میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال و خانه بهداشت راشنان با ۱۴۰ متر مربع زیربنا و برآورد هزینه یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال در حاشیه غرب کلانشهر اصفهان و در راستای طرح تحول نظام سلامت احداث خواهد شد.
رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان در آئین بهره برداری و کلنگ زنی این پروژه ها گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت از نقاط قوت دولت تدبیر و امید، کار اجتماعی بزرگ و برکت تصمیمات کلان نظام جمهوری اسلامی است.
دکتر غلامحسین صدری با تاکید بر اینکه یکی از اهداف اولیه این طرح کاهش پرداختی از سوی مردم در بخش درمان بوده است افزود: با اینحال باید برای مباحث پیشگیری، بهداشت و سلامت مردم نیز گامهای بعدی را برداریم.
وی با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت به سه گروه افراد سالم، افراد در معرض عوامل خطر و بیماران توجه شده است اظهار کرد: ما باید مراقب سلامتی مردم باشیم تا تعداد بیماران بیشتر نشود چراکه حتی اگر همه بودجه کشور را برای بخش درمانی هزینه کنیم باز هم کم می آوریم.
صدری از کارکنان مراکز بهداشت استان اصفهان خواست تا بیشتر روی بخش بهداشت کار کنند و تاکید کرد: موفقیت در این زمینه نیازمند همکاری مردم است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به شروع ارائه خدمات در حاشیه شهرها در راستای طرح تحول نظام سلامت گفت: خدمات رسانی به شرق کلانشهر اصفهان از پارسال و در مناطق زیر پوشش مرکز بهداشت شماره دو اصفهان یعنی شمال، غرب و جنوب رودخانه زاینده رود از امروز آغاز شد.
وی پزشک خانواده، نظام ارجاع، سطح بندی خدمات و بسته خدمات ادغام یافته را از رئوس برنامه تحول نظام سلامت در حاشیه ها شهرها خواند و اظهار امیدواری کرد همه مردم استان اصفهان تا پنج سال آینده از پرونده الکترونیک سلامت بهره مند شوند.
مدیر مرکز بهداشت شماره دو اصفهان نیز در این آئین گفت: لازم است بهترین فضاهای ساختمانی شهر برای مراکز سلامت در نظر گرفته باشد در حالیکه در اصفهان ساختمانهای مراکز سلامت یا تخریب شده و کلنگی است یا سند ندارد .
دکتر آیت سهرابی افزود: اما از سال گذشته با اجرای طرح تحول نظام سلامت بودجه های خوبی برای احداث و نوسازی مراکز سلامت و بهداشت در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه تا کنون سه قسمت از طرح تحول نظام سلامت یعنی روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و حاشیه و سکونتگاههای غیر رسمی شهرها در اصفهان اجرا شده است اظهار امیدواری کرد مراکزی که امروز کلنگ آنها به زمین زده شد تا یک سال آینده به بهره برداری برسد.
سهرابی با اشاره به ضعیف بودن خدمات رسانی بهداشتی در حاشیه شهرها در سالهای گذشته تاکید کرد: امروز با راه اندازی مراکز سلامت جامعه و احداث مراکز جدید خدمات رسانی در حاشیه شهر اصفهان تقویت می شود.
برنامه تحول نظام سلامت از اواسط اردیبهشت پارسال با هدف کاهش هزینه های درمانی و کیفیت بخشی به خدمات پزشکی و بهداشتی در کشور آغاز شد که تاکید بیشتر آن در یکسال گذشته در بخش درمانی و کاهش هزینه های درمان بوده است.
برای اجرای این طرح در استان اصفهان در مدت یکسال بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه شده است.
مرکز بهداشت شماره دو اصفهان حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر را زیر پوشش دارد.