در ادامه جلسات مشترک اعضای شورای شهر اصفهان و شهرداران مناطق غرب اصفهان شامل مناطق ۲ و ۹ و۱۱ و معتمدان محلات این مناطق و سایر مسئولان استانی جلسه ای چهارشنبه شب در آستان مقدس امامزاده ابراهیم سودان برگزار شد و مشکلات این مناطق بررسی گردید .که نمایندگان مناطق مختلف و مناطق مسائل و مشکلات منطقه خود را بیان کردند . در این جلسه آقایان رسول ابراهیمی و رضایی(بی ریا) به عنوان نماینده منطقه دو حضور داشتند و آقای ابراهیمی عنوان اولین نماینده شروع به صحبت نمودند و به بعضی از مشکلات منطقه اشاره نمودند که به شرح ذیل می باشد.

۱: ابتدا به حق و حقوق کارگاه های موزاییک سازی و سنگ  کوبی ها اشاره نمودند که اگر شهرداری بودجه ندارد چرا اصرار به جابجائی دارد و تاکید کردند شورای شهر باید بودجه عمرانی منطقه دو را افزایش دهند تا حق و حقوق کارگاه های سنگ کوبی و موزاییک سازی به طور کامل پرداخت شود.

لطفآ برای دیدن گزارش کامل به ادامه همین مطلب مراجعه نمایید

جهت مشاهده گالری تصاویر این جلسه لطفآ اینجا کلیک کنید

 

۲: ایشان در مورد اینکه چرا طرح مادی شمس آباد شفاف به مردم رسمآ اعلام نمی شود انتقاد کردند و خواستار روشن شدن وضعیت این طرح شدند که آیا قرار است پارک شود یا مجتمع مسکونی تجاری؟

۳: طرح های زمین های کشاورزی منطقه مطرح شد که چرا زمین های منطقه را جهت ساخت و ساز  آزاد نمی کنند با توجه به اینکه آب برای کشاورزی وجود ندارد و زمین های منطقه بلا استفاده مانده است و مردم هم بی خانمان .

۴: همچنین ایشان پیشنهاد دادند که شورای شهر و شهرداران منطقه غرب با توجه به اینکه منطقه غرب و همچنین منطقه دو فضای سبز زیادی دارد از زمین های کشاورزی بصورت باغ ویلا استفاده کنند که قرار شد این مورد در شورای شهر بررسی شود.

۵: در مورد ورزش منطقه خواستار احداث ورزشگاه روباز  یا زمین چمن در منطقه شدند.

۶: همچنین خواستار شدند که طرح های عمرانی منطقه از قبیل خیابان ۴۵ متری و حریم طرح زیر دکل فشار قوی آزاد شود.

۷: با توجه به اینکه منطقه غرب اصفهان به عنوان ریه شهر اصفهان شناخته شده است چرا مردم این منطقه باید هزینه ریه شهر را پرداخت کنند و شاهد پیشرفت این منطقه نباشیم

مانیان

در ادامه جلسه آقای مانیان دادستان دادگاه های انقلاب به عنوان نماینده مردم سودان ایراد به بیان مشکلات پرداختند که مهمترین آنها تکمیل و راه اندازی فرهنگسرای سودان ، خیابان بهشت ، و …

در ادامه یکی از نمایندگان منطقه ۱۱ به بیان مشکلات منطقه پرداختند

بی ریا

آقای رضایی(بی ریا) به عنوان دیگر نماینده منطقه دو به بیان مشکلات این منطقه پرداختند ایشان با یاد آوری حماسه مردم غرب اصفهان در طول جنگ تحمیلی و اهداء بی شمار شهدا به انقلاب اسلامی و همچنین ولایتمداری مردم این منطقه و حضور این مردم در تمام صحنه های حساس انقلاب از عدم توجه مسئولان شهری به این منطقه به شدت انتقاد کردند و خواستار آن شدند که نتایجی از این جلسات به دست بیاید تا موجب پیشرفت منطقه شود نه اینکه تا جلسه بعدی کلیه این مشکلات به فراموشی سپرده شود و در جلسه آتی تکرار مکررات شود . ایشان به بن بست شدن خیابان شهیدان غربی با احداث زیر گذر شهید خرازی اشاره کردند و خواستار اتصال مستقیم خیابان شهیدان شرقی به غربی شدند هر چند که تا کنون پیگیری های زیادی صورت گرفته ولی بدون نتیجه بوده است .ایشان به آمار بالای اعتیاد در این مناطق به علت نبودن مکانی مناسب جهت تفریح و ورزش جوانان اشاره کردند و یاد آور شدند که صرف هزینه برای این مناطق و توسعه و پیشرفت این مناطق نوعی سرمایه گذاری برای نسل آینده است .

در ادامه نماینده منطقه ۹به بیان مشکلات این منطقه پرداختند که مهمترین آنها تکمیل و راه اندازی فرهنگسرای سودان .معظل ترافیک خیابان جهاد . ورزشگاه منطقه غرب. احداث ورودی پارک ناژوان از خیابان آتشگاه . کند رو خیابان آتشگاه ،  بودجه بسیار پایین مناطق غرب نسبت به سایر مناطق شهر و …

مهنس امینی رییس شورا

در ادامه آقای مهندس امینی ریاست محترم شورای شهر اصفهان به سخنرانی پرداختند :

ایشان ضمن حمایت از تشکیل کمیته غرب اصفهان انتقادی نسبت به عدم وجود دبیرخانه برای این کمیته اعلام کردند و خواستار تشکیل دبیرخانه برای فهرست کردن مهمترین خواسته های هر منطقه در جلسات آتی و پیگیری مباجث مطرح شده شدند و خواستار حضور دعوت و حضور مسئولان و نمایندگان کلیه دستگاه های استانی از طرف این کمیته در این جلسه شدند تا به صورت ویژه و بهتر نسبت به حل مشکلات این مناطق رسیدگی شود و هر جلسه در پایان خروجی مثبتی برای منطقه داشته باشد ایشان همچنین ضمن اعلام وصول بودجه ۱۳۹۴ از طرف شهرداری اصفهان به شورا اعلام کردند که بودجه نسبت به سال گذشته هیچگونه افزایشی نداشته است ولی تا آنجایی که تاکنون به بررسی بودجه در شورا پرداختند به صورت ویژه به مناطق محروم نگاه شده است ایشان به انتقاد نمایندگان مناطق به عدم تعادل بودجه در مناطق پرداختند که عوارضی که از مناطق جنوب و برخوردار اصفهان گرفته می شود شهرداری در همان مناطق هزینه خواهد کرد نه مناطق دیگر ( د با توجه به اینکه اکثر زمین های منطقه غرب یا منطقه دو در طرح کشاورزی است و امکان ساخت و ساز وجود ندارد و تمام امکانات رفاهی تفریحی در مناطق برخوردار است با این توضیح تا صد سال دیگر هم شاهد پیشرفت مناطق محروم نخواهیم بود)

مهندس نور صالحی معاون شهر سازی اصفهان

در ادامه این جلسه آقای نور صالحی معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان به بیان بعضی از طرح های در دست اجرا در منطقه غرب پرداختند : طرح ۱۸ هکتاری و ایجاد نمایشگاه در مکان فعلی کارگاه های موزاییک سازی و خیابان کمکی امام خمینی (ره) و بابک و فلکه رهنان به پارک قلمستان و…

دکتر صادقیان

در ادمه آقای دکتر صادقیان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و آشنا به مشکلات منطقه غرب به بیان مشکلات عدیده این منطقه پرداختند و خواستار نگاه ویژه شورا به این منطقه در جهت رفع محرومیت از این منطقه شدند.

در ادمه آقای شاه سنائی از معتمدان محلی منطقه غرب بار دیگر به بیان مشکلات کلی غرب اصفهان پرداختند و خواستار حل مشکلات این منطقه از شهر اصفهان شدند .

رضایی

در ادامه و پایان جلسه آقای رضایی هماهنگ کننده و مسئول جلسه ضمن تشکر از سایر مسئولان شهری و استانی به جهت شرکت در این جلسه گلایه ای در باب شرکت نکردن برخی از مسئولان دعوت شده به این جلسه بیان کردند.