مراسم رسمی افتتاح مرکز سلامت ولدان روز یکشنبه ۹ آبانماه ۱۳۹۵ با حضور معاون وزیر بهداشت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت اصفهان و مسئولان شهری اصفهان برگزار خواهد شد به همین منظور امروز صبح جمعه ۷ آبان در حاشیه نصب امکانات مرکز جامع سلامت ولدان گفتگویی با جناب آقای دکتر سهرابی ریاست محترم بهداشت منطقه دو اصفهان  در رابطه با خدمات بهداری داشتیم که به اطلاع عموم اهالی محترم ولدان می رسد . 


بحمدالله در راستای طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت بهداشت  و پیشگیری ،مرکز جامع سلامت ولدان با جمعیت تحت پوشش ۱۶۱۳۳نفر و با دو پایگاه سلامت ضمیمه وپانزده خرداد افتتاح خواهد شد.

یکسال و سه ماه پیش کلنگ این مرکز به زمین زده شد و امروز مفتخریم که با احداث کامل و تجهیز همه واحدهای این مرکزدر خدمت مردم مهربان و شهید پرورولدان باشیم.

در این مرکز برای تمام مردم پرونده سلامت الکترونیک تشکیل خواهد شد و هر خانواده دارای یک کارشناس مراقب سلامت می باشد که این خانواده مشکلاتش را با مراقب سلامت در میان می گذارد .در این مرکز بر اساس نوبت دهی مراقبت های با کیفیت ارائه می شود،

ادامه مطلب و تصاویر

همکاران شاغل در این مرکز عبارتند از پزشک عمومی ،دندانپزشک ،پرستار ،کارشناس تغذیه ، کارشناس روانشناسی، کارشناس بهداشت محیط ، کارشناس بهداشت حرفه ای و  آمار ومدارک پزشکی در خدمت مردم منطقه هستند.

 مراقبت های اولیه سلامت در ۵ گروه سنی کودکان ،نوجوانان ،جوانان،میانسالان،و سالمندان و گروه ویژه مادران باردار ارائه می شود.

اگر خانواده ای پرونده تشکیل ندهد یا سر تاریخ مراجعه نکند مراقبین سلامت تلفنی و یا با حضور درب خانه پیگیری میکنند که مردم برای مراقبت های سلامت مراجعه نمایند.

در صورتی که بیماری در مراجعه کننده تشخیص داده شود و پزشک صلاح بداند که نیاز است به مراکز بالاتر همانند پزشک متخصص ارجاع داده شود این کار صورت می گیرد.همکاران مهندس بهداشت محیط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آرایشگاه ها و اماکن عمومی و… نظارت کامل خواهند داشت و سلامت مواد غذایی را با نظارت های ویژه خود تضمین خواهند کرد و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهد شد .
مهندسین بهداشت حرفه ای با بازدید از کارگاه های صنعتی در جهت سلامت کارمندان و کارگران این واحد ها تلاش خواهند کرد.

در آینده با تکمیل پرونده سلامت این مرکز به سطح بالاتر خدمات درمانی وصل خواهد شد ولی موضوعی که مهمتر است این است که هم تیم مرکز و هم مردم به دنبال پیشگیری از بیماری ها باشند .از تمام مردم عزیز ولدان و محله های همجوار می خواهم که هر چه سریعتر با هماهنگی مراقبین سلامت پرونده سلامت تشکیل دهند و با همدلی و اطلاع رسانی سایرین مردم را به حضور در این مرکز و انجام مراقبت ترغیب نمایند .

لازم به ذکر است ساعت کار این مرکز از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر می باشد و در این ساعت مردم محله و اطراف آن می توانند جهت دریافت خدمات مراجعه نمایند.

امیدواریم شاهد رضایت مردم عزیز از تلاشهای همکارانمان در این مرکز و محله باشیم .خداوند را شاکریم که این مرکز افتتاح و خدمات سلامت و پیشگیری از بیماری ها برای مردم منطقه فراهم خواهد شد . از همکاری مردم عزیز و با محبت ولدان سپاسگزام و ان شاء الله این همدلی و همراهی ادامه یابد.
والسلام
رییس بهداشت منطقه دو اصفهان
 دکتر آیت سهرابی
کانال اخبار ولدان
https://telegram.me/joinchat/DFQINEDERYap_KKrw5Qt6w