تصویر ارشیو است

با توجه به پیگیری های مکرر همیاران ولدان و تلاش های صورت گرفته جهت ایجاد فلکه در چهار راه پاسنو و ایجاد آب نما در وردی خیابان ملت و موافقت شهردار محترم منطقه با این دو طرح و اختصاص بودجه و اولویت به احداث فلکه در چهار راه پاسنو همزمان با اجرای فاز دو خیابان ملت بحث و جدل های فراوانی طی چند روز اخیر به واسطه مخالفت هیئت مدیره تعاونی با تخریب این مکان و عدم توافق با شهرداری در بین اهالی به وجود آمده . در ادامه همین پست مطلب یکی از اهالی محترم که به ایمیل ما ارسال شده درج خواهد شد.ضمن تشکر از این عزیز :

بسمه تعالی

بدین وسیله از خدمات و زحمات کسانی که در راه عمران و آبادانی این محله از گذشته های دور تا حال حاضر بدون هیچ چشم داشتی به عنوان همیار همکاری کرده اند و می کنند و وقت می گذارند تشکر می کنم ،خداوند به تمام کسانی که در هر لباسی و هر سن و سالی و در هر مقامی که برای این مردم تلاش بی وقفه و بی شائبه انجام می دهند اجر دهد.

اما در این راستا نکاتی هست که باید بررسی شود و جهت هر چه بهتر شدن در روند کار عمران محله بعضی مواقع یک عدم همکاری هایی وجود دارد که قابل ملاحضه می باشد و این عدم همکاری بین بعضی افراد و کسانی وجود دارد که در محله پیشرو هستند و فعالیت می کنند. امروز بحث میدان پاسنو پیش آمده و تا آنجا که اطلاع داده اند بودجه ای برای این امر در نظر گرفته شده است و همچنین یک فرصت پیش امده عچرا ما نباید از این بودجه و فرصت برای آبادانی این محله استفاده کنیم؟

یادمان باشد که همه ما ادعا و انتقاد داشتیم و داریم که چرا گذشتگان ما برای محله کاری انجام نداده اندو چرا فرصت سوزی کرده اند و چرا بودجه های محله در جاهای دیگر هزینه شده است.پس نگذاریم فرصت سوزی شودچون قطعآ  نسل های آینده از ما بازخواست خواهند کرد.

خیابان ملت یک خیابان طولانی و مستقیم می باشد و متاسفانه با عرض کم ،به محض اینکه این خیابان باز شود ارتباط بیشتری به خیابان های کهندژ و شهیدان و حتی امام خمینی خواهد داشت و محل عبور و مرور همگانی شده و از محلی خارج می شود و به عنوان یکی از شریانات منطقه شناخته خواهد شد پس بنابراین از نظر فنی و ترافیکی مستلزم آن است که در این مکان فلکه احداث شود.

در این محل مدرسه دخترانه عصمت وجود دارد که وقتی زنگ مدرسه زده می شود علاوه بر سرویس مدارس آمد و رفت خود دانش آموزان هم مزید بر علت خواهد بود که از مدرسه که خارج می شوند با حال هوای کودکانه شان وارد خیابان می شوند خدایی ناکرده اتفاقی که نباید می افتد ، یادمان باشد که اینها همه عزیزان و نوگلان ما هستند .

هنوز یادمان نرفته که در سالیان نه چندان دور پسر بچه آقای کابلی به علت تنگی خیابان ملت بین نیسان و دیوار جان به جان آفرین تسلیم کرد و این خاطره بد هنوز که هنوز است از خاطره اهالی محو نشده است.

پس بیاییم منافع عمومی را بر منافع شخصی ترجیح دهیم و به فکر آبادانی محله باشیم .

آقایان متولی تعاونی و نانوایی و غیره این مکان در مالکیت شخصی شما نیست مالکیت این مکان عمومی است که بعضی افراد منافع شخصی خود را در آن می بینندچرا شما دایه مهربان تر از مادر شده اید؟ تعاونی که ۲۰ سال است تعطیل شده چرا در آن روز مدیریت نکردید و الان به عنوان هیئت مدیره دلسوز شده اید ؟

خدایی ناکرده چنانچه به سبب مخالفت های شما برای جلوگیری از احداث فلکه در این مکان حادثه ای برای فردی در این مکان ایجاد شود از لحاظ شرعی و عقلی و قانونی شما بایستی جوابگوی این مورد باشید .

پس بیاییم با کمی صبر و تامل و بردباری و دوراندیشی منافع عمومی و نسل های آینده را به منافع شخصی و گروهی ترجیح دهیم واز  فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببریم .آن شاءالله