در آیات قرآن کریم و بسیاری از احادیث، مشارکت در امور خیر تأکید فراوانی شده است و ثواب سنت حسنه مدرسه سازی کمتر از مسجد سازی نیست.

متاسفانه در هسته مرکزی شهر اصفهان و یکی از قدیمی ترین و ریشه دارترین محلات اصفهان مدرسه ای وجود دارد که بیشتر انسان را به یاد نقاط صفر مرزی می اندازد . متاسفانه یکی از علل به وجود امدن آین وضعیت در این مدرسه عدم ثبت نام دانش آموزان برخوردار محلی در این مدرسه می باشد بیشتر والدین این دانش آموزان فرزندان خود را در مدارس اطراف همانند مدرس، سیفی و… ثبت نام می کنند و علل عدم ثبت نام را وجود اتباع بیگانه می دانند در صورتی که این  دانش آموزان افغانی،  فرزندان کارگران خودشان می باشند! 

تنها قشرکمتر برخوردار محله که توان هزینه های ثبت نام در خارج از محدوده را ندارند مجبور به استفاده از این مکان می باشند که متاسفانه  به هیچ عنوان شرایط مناسب تحصیل در این مدرسه مهیا نمی باشد و هر آن امکان بروز حادثه ای بدتر از شین آباد وجود دارد چرا که ساختمان این مدرسه مربوط به ۴۵ سال پیش و کاملآ فرسوده است . به حمدالله جلسه ای که با حضور مدیران آموزش و پرورش و خیرین محله ولدان و آقای دکتر صادقیان از اعضای محترم شورای شهر اصفهان در این

 مدرسه برگزار شد قرار بر این شد که خیرین محلی سه کلاس انتهایی مدرسه را بازسازی نمایند و آموزش و پرورش هم نسبت به تعمیر و بازسازی ما بقی کلاسها اقدام کند و دکتر صادقیان هم از طرف شورای شهر ساخت سرویس بهداشتی جدید و اصلاح نمای مدرسه و آسفالت حیاط آنرا متقبل شدند که جای تقدیر دارد .

با توجه به موارد فوق و هزینه زیاد بازسازی کلاسهایی که مردم متقبل شدند شماره حسابی به شماره ۷۶۴نزد قرض الحسنه حضرت سجاد(ع) ولدان افتتاح شده تا خیرین و نیکوکاران محترم گامی در جهت اعتلای فرهنگی آینده سازان محله بردارند چرا که هر گونه سرمایه گذاری برای آموزش و پرورش این آیندگان بدون شک بیمه جامعه و محله را در پی خواهد داشت .

جهت مشاهده بیشتر تصاویر این مدرسه و همچنین جلسه مشترک

لطفآ اینجا کلیک کنید