این مرکز اموزشی با مشارکت خیّر محترم مرحوم حاج احمد حرّ و خانواده ی گرانقدر ایشان و نیز اداره ی کل نوسازی مدارس استان اصفهان در سال 1387 تاسیس گردید . برای کلیه ی خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون داریم .

      
      این مرکز (از مهر ماه سال 1387) ارائه ی خدمات آموزشی و توان بخشی به دو گروه از دانش آموزان شامل دانش آموزان معلول جسمی حرکتی با هوشبهر عادی و چند معلولیتی  (معلول جسمی حرکتی – کم توان ذهنی ) دختر و پسر را برعهده دارد . مقاطع آموزشی این مرکز کودکستان ، پیش دبستان و دبستان  می باشد.  محتوای آموزشی دانش آموزان معلول جسمی حرکتی در مقطع ابتدایی برمبنای کتب آموزش و پرورش عادی است و  محتوای اموزشی و مطالب درسی دانش آموزان چند معلولیتی نیز از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور براساس ویژگی های این دانش آموزان برنامه ریزی و تدوین گردیده و در حال اجرا می باشد .

از جمله نیروهای شاغل به کار در این مرکز میتوان به موارد ذیل اشاره نمود : مدیر، معاون، سرپرست آموزش ، آموزگار ، نیروهای توان بخشی شامل کاردرمانگر ، گفتاردرمانگر ، فیزیوتراپیست ، مشاور ، مربی بهداشت و مربی ورزش های خاص می گردد . همچنین نیروهایی تحت عنوان بیماربر (مادریار و پدر یار) انجام امور شخصی دانش آموزان را بر عهده دارند .ایاب و ذهاب دانش آموزان به مدرسه و منزل توسط سرویس های دانش آموزی انجام می گیرد . نوبت آموزشگاه ثابت صبح و ساعت تشکیل کلاسها هر روز از 8صبح تا12:45 می باشد. ضمنا " روزهای پنج شنبه  نیز تعطیل است .

منبع: وبلاگ از زبان فرشته ها

کودکستان استثنايي – کودکان استثنايي حر
نام مدیر مهین صمدی
پست الکترونیک horr1387@yahoo.com          hor@isfedu5.com
تلفن  3271012  و3271011
آدرس خ شهید صمدیه لباف کوچه فرهنگسرای اسوه